O branży ślubnej słowem wstępu

Czy da się wyczerpać temat branży

O całej branży ślubnej, jak pewnie wielu innych, można by rozwodzić się godzinami a i tak temat nie zostałby nigdy wyczerpany. Skupię się tutaj jedynie na dziale muzycznym poczynając od didżejów, śpiewaków wykonujących utwory muzyczne w kościele jak i samych zespołów. Zwykle życie pokazuje że zorganizowanie dobrego wesela to wcale nie jest prosta sprawa, wybór choćby samej kapeli okazuje się być zadaniem trudniejszy niż na początku większość ludzi uważa.

Przecież zespół to zespół

co tutaj dużo dumać, weźmy jakikolwiek i sprawa załatwiona. Nic bardziej błędnego, jakichkolwiek zespołów na rynku jest masa, większość z nich całkowicie odbiega od oczekiwań współczesnych i nowoczesnych bandów,  wiele starych zespołów, nie mam tutaj na myśli wieku członków tylko czas działania na rynku weselnym i nie posuwa się do przodu zarówno z repertuarem, sposobem prowadzenia imprezy, jaki samym wizerunkiem.

Śmieszne stroje, identyczne garnitury z połyskliwego materiału czy choćby idiotyczne krawaty z namalowanym instrumentem muzycznym. Również samo zachowanie zespołu może być głupie, docinki i prymitywne ośmieszające zabawy weselne, mogą bardzo skutecznie zepsuć nam imprezę naszego życia, jakim jest wesele. Nie mówię też że stare składy są zawsze gorsze a młode są zawsze lepsze, co należy ocenić samemu.
Wybór może ułatwić przejrzenie choćby strony internetowej zespołu. Na jakim poziomie jest zrobiona, czy jest zadbana i nowoczesna, bo to przecież świadczy również o stanie umysłu całego zespołu. Potem konieczne będzie spotkanie z zespołem, najlepiej w kompletnym składzie i najlepiej w trakcie próby. Tam zobaczymy relacje między członkami zespołu, to z jaką pasją podchodzą do grania muzyki i przede wszystkim czy nam się podoba sposób w jaki wykonują utwory. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, co zespół potrafi śpiewać i czy w innych językach i nie mam tutaj na myśli jakiegoś greckiego dialektu lub azjatyckich klimatów, ale choćby zaśpiewać coś po włosku hiszpańsku no i koniecznie po angielsku.

To będzie nasz pierwszy krok, kolejny to wybór ceny oraz warunki współpracy, ale to omówimy w następnym wpisie.

Dzięki i pozdrawiam

6 thoughts on “O branży ślubnej słowem wstępu

 • mi trochę brakuje jednak czasów kiedy to kapela o średnich umiejętnościac,h pijany jak świnia każdy członek zespołu a wesele odbywającesię w szkole lub wiejskiej remizie strażackiej. Był to specyficzny klimat, nikt chyba nie podważy że każdy z nas miał okazję a jeśli nie no to na pewno chciałby być choć raz w życiu na takim weselu

 • pytanie do poprzedniego komentującego, czy był kiedyś na takim weselu w pracy czyli na przykład kręci film lub wykonywał zdjęcia. Wtedy to już nie jest tak wesoło, kiedy cała ekipa jest pijana, łącznie z zespołem. Strach o własne zdrowie oraz sprzęt fotograficzny. Oczywiście goście jak i młodzi na pewno będą mieli co wspominać ale nie wiem czy akurat jest się czym chwalić. Na szczęście we wrocławiu nie ma już takich imprez, może gdzieś w okolicach miasta zdarzy się jeszcze jakaś remiza która wydaje się być atrakcyjna na wesele natomiast nie znam chyba teraz takiego zespołu który by chlał na weselu wódkę z gośćmi a tym samym zaniżał poziom całej imprezy

  • Ja trochę nie mam doświadczenia w pracy z branżą weselną i przyznam rację, że praca w takich okolicznościach jak bardzo pijani goście, czy niski poziom intelektualny większości weselnych gości, to jednak problem i potrafi dobrze zepsuć dzień, dlatego każdy medal ma dwie strony a każdy kij ma dwa końce.
   Jeśli się bawisz, wszystko okej, może być rozpierducha pijaństwo i chamstwo Ci się spodoba, ale jeśli pracujesz, jesteś trzeźwy to spoglądasz na to trochę inaczej.
   Wykonując zdjęcia ślubne Wrocław, grając muzykę jako zespół lub jako didżej, jesteśmy narażeni na obelgi jak również bezpośrednie ataki, nie mówiąc już o ciągłym namawianiu w stylu „napij się ze mną”

 • Myślę że mało ludzi chciało by pisać na ten temat, więc temat jest przyszłościowy. Branża ślubna nieczęsto dzieli się różnymi ważnym informacjami, które mogłyby się przydać parom ślubnym, dlatego trzymam kciuki i na pewno będę tu zaglądać co jakiś czas.

 • Chętnie bym się dołożył z paroma tekstami odnośnie branży weselnej i ślubnej oraz imprez firmowych. Temat jest tak szeroki jak Wisła głęboki jak ocean 🙂
  Myślę że ciężko jest go wyczerpać i każdy z nas, ludzi z branży, będzie miał jakąś swoją ciekawą historię do opowiedzenia. Co do samych wesel to mam już ponad 20 lat doświadczenia muzycznego i przyznam że bardzo, ale to bardzo wiele zmieniło się od czasów kiedy zaczynałem. Teraz wesele to wykwintna impreza a nie wiejska biesiada, suto zakrapiana alkoholem.
  Oczywiście wyjątki się zdarzają, czyli bijatyki lub zespół grający tylko disco polo albo inne gówna 🙂
  Na szczęście to wyjątki, co nie zmienia faktu że warto wiedzieć jak wybrać zespół za wesele

 • Jakoś troche zdaje się być bardzo niebezpieczne pisanie o wszystkim jak leci. Branża o tym nie zapomni. A z drugiej strony jeśli ma to służyć klientom to cel sluszny i doprawdy zacny. Wesele to powazny wydatek, dobrze jeśli jest źródło informacji szczerych i prawdziwych.
  pozdrawiam zespoły z Wrocławia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *